Dzisiaj jest: 22.2.2024, imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora
WYBIERZ JĘZYK
Ogłoszenie:

Pomidory i papryka w szklarni

dodano: 2023.04.10 ważne do: 2023.06.09 wyświetleń: 28
Szczegóły ogłoszenia:
Pomidory jak również papryka to najbardziej znane rośliny, jakie hodowane są w polskich szklarniach. Będą to gatunki mające wyjątkowo podobne potrzeby co do gleby, warunków związanych z wilgotnością, temperaturą oraz nasłonecznieniem. Trzeba jednak zwrócić uwagę na niektóre różnice w budowie, które będą dotyczyły na przykład korzeni. Przełoży się to na inne potrzeby związane z podlewaniem, utrzymaniem właściwej wilgotności podłoża. Papryka jak również pomidory potrzebują gleby o pH od 6,0 do 7,0. Rośliny te lubią gleby obfite w potas, azot jak również fosfor. Jedną z różnic w uprawie jest temperatura, papryka potrzebuję około 5 stopni Celsjusza wyższej temperatury od pomidorów. Dodatkowo papryka potrzebuje także dłuższego nasłonecznienia.

Często plantatorzy decydują się na umieszczenie obu gatunków roślin w jednej szklarni, w tej sytuacji możemy wykorzystać automatykę, jaka pozwoli na ustawienie innych warunków oświetleniowych dla poszczególnych pomieszczeń, boksów w jakich znajdują się pomidory oraz papryka.

Oferujemy profesjonalną automatykę do szklarni, jaka umożliwia stworzenie optymalnych warunków dla wzrostu pomidorów i papryki.

Garden Automation

tel: 500 739 049

emial: kontakt@gardenautomation.pl

Kontakt
gardenautomation
cały kraj / Internet
Kontakt
Podziel się:
GŁÓWNY RECENZENT
"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."
                                   /przysłowie chińskie/
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.