Dzisiaj jest: 17.7.2024, imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny
WYBIERZ JĘZYK

Czym kierujesz się, wybierając książkę dla siebie?

Wybierając, książki, które chcemy przeczytać, z uwagi na ciągle pojawiające się kuszące nowości wydawnicze, siłą rzeczy musimy dokonywać pewnego rodzaju selekcji proponowanych nam tytułów. Niestety nie da się sięgnąć po każdą książkę. Dlatego jestem bardzo ciekawa, jakimi kryteriami wy się kierujecie, szukając książek dla siebie. Czy jest to ciekawy opis książki, nazwisko autora i jego popularność
Dodaj odpowiedź

Rekomendacje innych.

rozpoczęty 2 lata temu przez Striptizerka
2022-06-03 15:59 48%
Wybierając książkę dla siebie, kieruję się poleceniami ze strony blogerów, recenzentów etc. 
odpowiedziano 2 lata temu przez Małgorzata
2022-06-06 10:49 47%
Najchętniej czytam książki polecane przez moich znajomych. Są oni najlepszymi recenzentami, gdyż nie mają żadnego interesu w promowaniu nowości wydawniczych, a poza tym znają mnie i mój gust czytelniczy. Wielokrotnie zawiodłam się sięgając po książkę reklamowaną w mediach, dlatego dla mnie najlepszą rekomendacją jest opinia "zwykłego" czytelnika.
odpowiedziano 2 lata temu przez Striptizerka
2022-06-06 13:01 50%
Proszę mi wybaczyć, ale uważam, że takie uogólnianie  i wrzucanie wszystkich do przysłowiowego jednego worka, jest bardzo krzywdzące. Zajmuję się promowaniem książek oraz czytelnictwa i doskonale wiem, że większość blogerów, recenzentów itp. swoją współpracę opiera na zasadzie barteru. W takim przypadku owym interesem, o którym Pani wspomina jest wyłącznie egzemplarz książki do recenzji. Co za tym idzie, porównując wymiar wynagrodzenia do czasu i pracy, jaką wkładamy w przeczytanie książki, napisanie recenzji i jej promowanie, nie mam żadnego powodu, aby pisać niewiarygodne opinie o książkach, które czytam.
odpowiedziano 2 lata temu przez Stock
2022-06-06 13:15 49%
Czy można nie wierzyć wszystkim pozytywnym recenzjom i czytać tylko negatywne? Pewnie można, ale czy to ma sens?
odpowiedziano 2 lata temu przez Zos21
2022-06-06 13:31 44%
Mi rekomendują moje dzieci, albo sama im podbieram.
Pozdrawiam wszystkich
Zosia
odpowiedziano 2 lata temu przez Małgorzata
2022-06-06 16:47 45%
Moim celem nie było dyskredytowanie pracy recenzentów i wrzucanie wszystkich do jednego worka. Zdaję sobie sprawę, że bardzo często włożony nakład pracy w recenzję nie jest adekwatny do "zapłaty" - egzemplarz książki. Wiem również, że w dużej mierze osoby piszące recenzję, to pasjonaci, których jedynym celem jest promocja książki i czytelnictwa. Chciałam jeszcze dodać, że nie czytam tylko złych recenzji- negatywnych, bo tak naprawdę z nimi spotykam się bardzo rzadko. Podzieliłam się jedynie swoimi subiektywnymi odczuciami.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.